ÖĞRETMEN VE ÖĞRENCİLER, KÜTÜPHANESİ OLMAYAN OKULLAR İÇİN SEFERBER OLDU  
ÖĞRETMEN VE ÖĞRENCİLER, KÜTÜPHANESİ OLMAYAN OKULLAR İÇİN SEFERBER OLDU

ÖĞRETMEN VE ÖĞRENCİLER, KÜTÜPHANESİ OLMAYAN OKULLAR İÇİN SEFERBER OLDU

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın öncülüğünde sürdürülen "Kütüphanesiz Okul Kalmasın" projesi kapsamında Elazığ Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri ve öğretmenleri, 83 okula kütüphane kazandırılması için seferber oldu.


Milli Eğitim Bakanlığınca yürütülen proje çerçevesinde, lisenin öğrencileri ve öğretmenleri İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordinasyonunda okullar için belirlenen listedeki ihtiyaçları karşılamak için harekete geçti.

 

Öğrenciler ve öğretmenler okulları kütüphaneye kavuşturmak amacıyla seferberlik halinde kitaplık ve çalışma masası üretimi yapıyor. Hazırlanan eşyalar kamyonlara yüklenerek okullara ulaştırılıyor ve kurulumu yapılıyor.

 

Bölümde 90 öğrenci ve 5 öğretmen görevli

Okulun mobilya iç tasarım alanı, kentte kütüphanesi olmayan okulların malzemelerini üretiyor. Öğrencilerle kütüphane materyallerinin üretimini aralıksız sürdüren okul, bölümde 90 öğrenci ve 5 öğretmenle çalışma yapıyor.

 

İl Milli Eğitim Müdürlüğünce belirlenen ihtiyaç doğrultusunda dolap, masa, sıra üretiliyor. 83 okul için 250 kitaplık, 125 yonca masa, 21 idareci masası yapımına başlandı. Bu çalışmalar sayesinde öğrenciler kendilerini daha çok geliştirme imkânı bularak teorik eğitimi uygulamaya dönüştürüyor. 2 hafta gibi bir sürede kampanya kapsamında 83 okuldan 40'ının kütüphane malzemeleri üretilerek okullara montajı yapıldı.

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.